Impreza "Koleją i rowerem"

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział Olsztyn i Warmińsko-Mazurskie Towarzystwo Miłośników Kolei planuje zorganizować imprezę pn. Koleją i rowerem czyli zwiedzanie Barcji - Olsztyn-Korsze-Skandawa-Bartoszyce-Wiatrowiec-Olsztyn.

Impreza dedykowana jest dla miłośników wycieczek rowerowych i kolejowych. Wycieczka odbędzie się w pierwszy lub drugi weekend lipca 2012 roku. Warunkiem uczestnictwa w imprezie jest posiadanie roweru oraz wniesienie opłaty za wycieczkę. Ilość miejsc jest ograniczona do 84 osób wynika to z tego, że zestawienie pociągu to SA106+Bh oraz obowiązku zabrania rowerów, gdyż odcinek Bartoszyce - Wiatrowiec pokonamy rowerami, a pociąg zabierze nas z Wiatrowca.

Trasa rowerowa:Bartoszyce dworzec kolejowy - Bartoszyce Stare Miasto - rowerowy szlak zielony - Skitno - Liski - Smolanka - Sępopol (zwiedzanie miasta) - Wiatrowiec /27 km

Mapka trasy rowerowej: http://miejsce.info/m/pl/d01ddFW

Koszt wycieczki będzie w granicach 50-60 złotych.

Zapisy będą prowadzone od 15 maja 2012 r. informacja jak ich dokonać zostanie zamieszczona na forum. W przypadku przyśpieszenia terminu zapisów informacja zostanie zamieszczona na forum na 7 dni przed terminem uruchomienia zapisów.

Planuje się dojechanie autobusem szynowym do Granicy Państwa, oraz ewentualnie 2-4 fotostopów.

Również podczas przejazdu uczestnicy będą informowani o ciekawostkach znajdujących się na trasie przejazdu pociągu.

 

Dalsze informacje już wkrótce.