Impreza, jakiej jeszcze nie było - "Pociąg specjalny do Bartoszyc" 14 lipca 2012

Oddział Warmińsko-Mazurski PTTK w Olsztynie oraz Warmińsko-Mazurskie Towarzystwo Miłośników Kolei zapraszają na wycieczkę kolejowo - rowerową oraz kolejowo - pieszą.

 

Impreza odbędzie się 14 lipca 2012 roku według następującego programu:

  • 06.30 podstawienie wagonu na Dworcu Głównym w Olsztynie, zbiórka uczestników, załadunek rowerów do wagonu
  • 07.30 odjazd pociągu specjalnego przez Czerwonkę, Korsze do Skandawy i granicy polsko-rosyjskiej. Po drodze objaśnienia dotyczące trasy przejazdu i atrakcji widocznych z pociągu. Zwiedzanie punktu odpraw granicznych i fotostop przy samej granicy, przejazd do Bartoszyc przez Korsze.
  • 12.00 przyjazd do Bartoszyc. Grupa piesza ma w programie zwiedzanie Bartoszyc. Grupa rowerowa wyrusza na trasę rajdu rowerowego przez Sępopol do Wiatrowca Warmińskiego.
  • 16.00 odjazd pociągu z Bartoszyc z grupą pieszą 16.30 ładowanie rowerów na przystanku Wiatrowiec Warmiński. Odjazd do Olsztyna
  • 19.00 przyjazd wycieczki do Olsztyna.

 

Obsługę turystyczno-krajoznawczą zapewnia uczestnikom licencjonowani  przewodnicy turystyczni PTTK. Ze względu na możliwe minutowe zmiany rozkładu jazdy, każdy uczestnik otrzyma szczegółowy program imprezy w momencie wejścia do pociągu.  Koszt wycieczki 60 zł. Zapisy w biurze Oddziału Warmińsko-Mazurskiego PTTK w Olsztynie do dnia 28 maja do 09 lipca 2012. Organizatorzy nie zapewniają rowerów dla uczestników, należy mieć sprzęt własny. Konieczne może okazać się drobne przygotowanie rowerów do transportu.

 

Impreza jest współfinansowana przez Urząd Miasta Olsztyna.

Zapraszamy