Rusza kolejna edycja cyklu Olsztyn?Aktywnie!

W sobotę 23 marca rusza kolejna edycja cyklu Olsztyn?Aktywnie! Oddział Warmińsko-Mazurski PTTK, jeden ze współorganizatorów akcji, zaprasza do udziału w kilku imprezach.

 

Spływ kajakowy startuje w sobotę 23 marca z Bartąga o godzinie 9.30. Koniec trasy przy zamku w Olsztynie. Zapisy jak zwykle w biurze oddziału PTTK (tel.89 527-36-65. wpisowe na spływ 10 zł).

Także w sobotę rusza pierwsza wycieczka z cyklu "Przewodnik czeka". Z racji tego, że w naszym oddziale PTTK obchodzimy w tym roku "Rok Mieczysława Orłowicza", wycieczka zacznie się 23 marca o 10.00 przy pomniku tego wybitnego turysty. Pomnik stoi na Nagórkach, przy ulicy, której patronem jest M. Orłowicz. Tematem wycieczki będzie postać M.Orłowicza i jego pobyt na Warmii i Mazurach 100 lat temu.

Dzień później, w niedzielę zbierają się miłośnicy Nordic Walkingu. Spotkanie wyznaczone jest o godz. 10.00 przy Wysokiej Bramie. Po treningu w Lesie Miejskim i nad rzeka Łyna uczestnicy powrócą do miejsca wyjścia.

Tegoroczne spacery Nordic Walking poświęcone będą, prócz budowania kondycji fizycznej, ciekawym postaciom naszego miasta. W trakcie tegorocznych imprez uczestnicy spotkają się ze znanymi instruktorami i przewodnikami z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału PTTK, a także kadrą naszych partnerów - Kołodromu, Warmińskiego Klubu Rowerowego FAN , Skorpeny ale nie zabraknie też i nowych twarzy. Z cała pewnością będą nowe wrażenia z nowych tras i tematów wycieczek.

 

Informacje www.mazury.pttk.pl oraz  http://aktywnie.olsztyn.eu/

Do zobaczenia!