Dwubój flisacki 2015

Oddział Warmińsko-Mazurski PTTK w Olsztynie zaprasza miłośników dwóch kółek i kajaków na jednodniową wycieczkę rowerowo-kajakową "Dwubój flisacki" organizowaną w dniu 30 sierpnia 2015 r.(niedziela).

Z powodu ograniczonej liczby miejsc na imprezę trzeba zapisać się drogą elektroniczną oraz opłacić wpisowe w wysokości 10 zł w biurze oddziału lub przelewem na konto oddziału Bank Zachodni 19 1500 1562 1215 6004 7189 0000.

Spotkanie zapisanych uczestników o godz. 9:00 przed wypożyczalnią sprzętu sportowego ul. Jeziorna 8 w Olsztynie, na terenie Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel (dawna Plaża Miejska). W imprezie mogą uczestniczyć osoby pełnoletnie, osoby niepełnoletnie uczestniczą tylko pod opieka opiekuna prawnego.

Program imprezy: przejazd z Centrum "Ukiel" drogami dla rowerów wzdłuż jeziora i ulic miasta do do Parku Centralnego (ok. 10 km). Rowery zostają pod opieką w Parku w okolicy Muzeum Nowoczesności. Następnie uczestnicy udają się autobusem miejskim linii 36 do pętli Bartąska (bilety zapewnia organizator). Od Bartąga spływamy kajakami do Parku Centralnego. Po spływie chętni będą mogli zobaczyć wystawy w Muzeum Nowoczesności (zapewniamy fachowego przewodnika). Przewidywane zakończenie imprezy około godz 15.00. Impreza ma charakter rekreacyjne i nie wymaga dużego przygotowania kondycyjnego.