Wysoczyzna Elbląska

 

Koło Rodzinne „Laurencja” Oddziału Warmińsko – Mazurskiego PTTK w Olsztynie zaprasza na Wysoczyznę Elbląską 11 – 15 listopada 2009 r. (weekend listopadowy)

 

 

Zapisy do dnia 9 listopada 2009 r. w Biurze Oddziału, wpisowe w wysokości 100 zł należy uiścić przy zapisie w Biurze Oddziału, ilość miejsc ograniczona warunkami noclegowymi, decyduje kolejność zapisów.

 

Zakwaterowanie w gospodarstwie Agroturystycznym w Kamionku Wielkim. Planowane są całodzienne wycieczki piesze w najpiękniejsze okolice Wysoczyzny Elbląskiej – m. in. okolice Kadyn (Rezerwat „Buki Wysoczyzny Elbląskiej”, Rezerwat „Kadyński Las”), okolice Tolkmicka, Suchacza, Kamionka Wielkiego. Okres listopada jest szczególnie odpowiedni do poznawania uroków Wysoczyzny, ponieważ po opadnięciu liści z drzew erozyjne doliny rzeczne, którymi pocięte są skraje Wysoczyzny okazują swe piękno w całej okazałości. Nie ma w tym czasie praktycznie żadnego ruchu turystycznego, przez co zwiedza się Wysoczyznę w ciszy i spokoju, obcując tylko z przyrodą. Ze względu na prawie górski charakter wyjazdu (strome zbocza Wysoczyzny i dolin rzecznych), wskazane jest zabranie ze sobą kijków trekkingowych. Konieczne są też dobre buty, plecaki, termosy.

 

W ramach wpisowego uczestnik otrzymuje 4 noclegi w gospodarstwie agroturystycznym oraz opiekę przewodnicką. Wyżywienie we własnym zakresie. W gospodarstwie agroturystycznym jest dostęp do kuchni (aneksu kuchennego), w pełni wyposażonej w naczynia, garnki, gaz. W gospodarstwie znajduje się również świetlica dająca warunki do wspólnej wieczornej „integracji”, po całodziennych wycieczkach. Na miejscu możliwość zrobienia zakupów spożywczych. Koszty przejazdów, w tym również niewielkich przejazdów na miejscu, uczestnicy pokrywają we własnym zakresie. W przypadku zebrania się grupy ponad 10 – osobowej, możliwość zakupu na kolei biletów zbiorowych.

 

Zbiórka w dniu 11 listopada 2009 r. przy kasach biletowych na dworcu PKP w Olsztynie o godzinie 8.00, wyjazd pociągiem do Elbląga o godzinie 8.35. Powrót w dniu 15 listopada.

 

Organizatorzy (kontakt):

Bogusław Lewandowicz – tel. 509 305 634

Zdzisława Łukaszewska – tel. 698 659 608