Oddział Warmińsko-Mazurski PTTK ma 65 lat

Koleżanki i Koledzy

18 maja 2011 roku mija 65 lat od powstania naszego stowarzyszenia.

65 lat temu, wyrzucenie przez sowietów z własnej ojczyzny Polacy z Kresów Wschodnich Rzeczypospolitej postanowili wspólnie poznawać ziemię, na której im przyszło mieszkać. Założyli w tym celu oddział Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego i zarejestrowali urzędowo 18 maja 1946 roku. Pod obecna nazwą nasze stowarzyszenie funkcjonuje od 1950 roku. Cele i zadania, które realizujemy pozostają wciąż podobne – popularyzacja turystyki i krajoznawstwa.

Nasz oddział jest najstarszą organizacją turystyczną, a prawdopodobnie tez najstarszym stowarzyszeniem mającym nieprzerwana ciągłość prawną w regionie Warmii i Mazur.

Obecnie zrzeszamy ponad 700 członków, jesteśmy jednym z największych oddziałów PTTK w Polsce, zarówno pod względem liczby członków (w pierwszej dziesiątce spośród ponad 300 oddziałów), jak i pod względem rozmiarów pracy programowej.

Ten obraz oddziału to nasza wspólna zasługa. Chcemy społecznie pracować dla dobra naszego Towarzystwa, tego pisanego dużą literą, ale także dobrze nam razem w swoim towarzystwie, wśród Koleżanek i Kolegów, a to jest najważniejsze!

W imieniu Zarządu Oddziału życzę wszystkim dużo zdrowia i wielu pomysłów na wspólne wędrowanie.

 

Prezes Zarządu Oddziału
Marian Jurak