Konkurs - I TY zostań Ambasadorem Mazur

Na konkurs, realizowany w ramach projektu I TY zostań Ambasadorem Mazur nadesłano 83 odpowiedzi z 19 krajów: 1. Litwa 2. Rosja 3. Belgia 4. Argentyna 5. Austria 6. Wielka Brytania 7. Węgry 8. RPA 9. Łotwa 10. Szwecja 11. Polska 12. Czechy 13. Ukraina 14. Australia 15. USA 16. Niemcy 17. Francja 18. Białoruś 19. Bułgaria. Najwięcej odpowiedzi nadesłano z Litwy.

 

Poprawnych, zgodnych z regulaminem, ankiet konkursowych nadesłano 35. Jedna ankieta na prośbę uczestnika nie brała udziału w losowaniu (powody zdrowotne). Dnia 19 lipca 2011 roku, wśród autorów poprawnych odpowiedzi, komisja wylosowała zwyciężczynię konkursu. Została nią p. Irena Sakson z Litwy, nowy polonijny AMBASADOR MAZUR, który wraz z osobą towarzyszącą przyjedzie na Mazury. Serdecznie gratulujemy i już nie możemy się doczekać wrześniowej wizyty nowego Polonijnego Ambasadora Mazur.

Najwięcej problemów uczestnikom konkursu sprawiła odpowiedź na pytanie o liczbę parków narodowych na terenie Mazur (nie ma żadnego parku narodowego, są tylko parki krajobrazowe). Bez trudności konkursowicze odpowiedzieli natomiast na pytania o klasztor starowierców w Wojnowie, kwaterę Wilczy Szaniec czy hasło promujące Mazury w konkursie na 7 Nowych Cudów Natury.

Głównym organizatorem projektu „I TY zostań Ambasadorem Mazur” jest Warmińsko-Mazurski Oddział PTTK w Olsztynie.
Zadanie zostało zrealizowane przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Warmińsko- Mazurskiego.