Wędrówki Rodzinne - niedziela 15.05.2016

Koło Rodzinne „Laurencja” oraz Koło Przewodników zapraszają w niedzielę 15 maja 2016 r. na 77 rajd z cyklu „Wędrówki Rodzinne” zdobywamy odznakę „Śladami Mikołaja Kopernika”.

 

Trasa: szlak czerwony cd... Miłogórze – Pomorowo (wejście na szlak czerwony) – Pilnik – Lidzbark Warmiński. W Lidzbarku Warmińskim zwiedzimy: Muzeum Warmińskie w zamku biskupów warmińskich, kościół farny pw. św. św. Piotra i Pawła, barokowy zespół kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, Stare Miasto i Bramę Wysoką. Zobaczymy także pomnik Mikołaja Kopernika i przespacerujemy się ulicą jego imienia. Długość trasy (łącznie ze spacerem po Lidzbarku Warmińskim) – około 15 km (w tym 10 km Szlakiem „Kopernikowskim”). Zbiórka o godz. 7:45 przy stanowisku 3 na dworcu PKS w Olsztynie. Wyjazd do Miłogórza autobusem Mobilis (PKS Bartoszyce) o godz. 8:00. Powrót z Lidzbarka Warmińskiego busami w miarę dojścia lub autobusem Mobilis o godz. 17:40. Uwaga: przejazdy oraz bilet wstępu do Muzeum Warmińskiego każdy opłaca indywidualnie. Na trasie przewidziane min. 2 postoje. Trasa prowadzi niemal w całości przez las. Nie będzie możliwości wcześniejszego odłączenia się od grupy. Rajd poprowadzi przewodnik terenowy PTTK Adam Frenszkowski.

 

Koszty przejazdów uczestnicy pokrywają we własnym zakresie. Członkowie PTTK z opłaconą na bieżąco składką są ubezpieczeni. Pozostałe osoby mogą ubezpieczyć się we własnym zakresie.

 


 

 

 

Rabaty dla członków PTTK

Przypominamy o rabatach na okazanie legitymacji PTTK. Rabat 10% w sklepie Rowerowym GIANT (Olsztyn ul.Sikorskiego 17).

Informacje: http://www.mazury.pttk.pl/legitymacja-pttk.html


 


Oddział Warmińsko-Mazurskiego PTTK na Facebook. Wejdź i zobacz!

http://www.facebook.com/olsztyn.pttk