Wędrówki Rodzinne - 16.10.2016

Koło Rodzinne „Laurencja” oraz Koło Przewodników zapraszają w niedzielę 16 października 2016 r. na 84 rajd z cyklu „Wędrówki Rodzinne” zdobywamy odznakę „Śladami Mikołaja Kopernika”.

 

Trasa: szlak czerwony: Jagodnik – Dąbrowa – Bażantarnia (około 11 km).

 

Zbiórka o godz.7:30 na Dworcu Głównym. Wyjazd do Elbląga o godz.7:45 (bilet normalny 19,80 zł). Przejazd busem do Jagodnika (bilet 3,30 lub 4 zł).

O godz. 10:00 wyjście na trasę, na trasie ostatni odcinek życiorysu Mikołaja Kopernika. Trasa przejścia łatwa z niewielkimi elementami trudniejszymi. Szlak wiedzie drogami leśnymi, fragmentami jest wyłożony betonowymi płytami. W pierwszej części trasy od Jagodnika do jeziora Goplanica szlak mocniej zarośnięty i błotnisty – wskazane odpowiednie buty do wędrowania. Jedno nieco trudniejsze zejście w Bażantarni.

O godz. 14:00 – przejazd tramwajem z Bażantarni na pl. Słowiański (bilet 2, 80 zł, ulgowy 1,40 zł).

15.00 – 18.00 – zwiedzanie Elbląga w tym: Muzeum Archeologiczno-Historyczne z tablicą pamiątkową Mikołaja Kopernika, Katedra św. Mikołaja z portretem Mikołaja Kopernika, Szkoła im. Mikołaja Kopernika z tablica pamiątkową astronoma.

 

Powrót do Olsztyna PKP o godz. 18:14, w Olsztynie będziemy o 20:04. Łączny koszt przejazdów około 46 zł uczestnicy ponoszą sami.

 

 

Koszty przejazdów uczestnicy pokrywają we własnym zakresie. Członkowie PTTK z opłaconą na bieżąco składką są ubezpieczeni. Pozostałe osoby mogą ubezpieczyć się we własnym zakresie.

 


 

 

 

Rabaty dla członków PTTK

Przypominamy o rabatach na okazanie legitymacji PTTK. Rabat 20% w Stadninie Koni KURKI

Informacje: http://www.mazury.pttk.pl/legitymacja-pttk.html


 


Oddział Warmińsko-Mazurskiego PTTK na Facebook. Wejdź i zobacz!

http://www.facebook.com/olsztyn.pttk