Wycieczki rowerowe

2018-05-04 Szwecja na rowerze

Klub Turystyki Rowerowej 4R zaprasza członków PTTK do udziału w 3-dniowej wycieczce rowerowej "Szwecja na rowerze", planowanej w dniach 04-06 maja 2018 roku.

Zgłoszenia osób chętnych przyjmujemy do 03 lutego 2018 na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
W zgłoszeniu chęci udziału podajemy: imię i nazwisko, numer tel. do uczestnika, nr legitymacji PTTK. Osoby zakwalifikowane otrzymają e-mail z informacjami organizacyjnymi. Liczba miejsc ograniczona. O zakwalifikowaniu na wycieczkę decyduje organizator. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania lub zmiany terminu wycieczki.

Celem wycieczki jest zwiedzenie na rowerze miasta Karskrony i wyspy Aspö z twierdzą Drottningsskär.

Wysokość wpisowego 300 PLN. Wpisowe obejmuje: bilet przepłynięcie promem z rowerami z portu Stena Line w Gdyni do Karlskrony i powrót, nocleg w kabinach 4-osobowych bez okna, śniadanie na promie - bufet szwedzki (przed dopłynięciem do Karlskrony), kolacja na promie (po odpłynięciu promu z Karlskrony), ubezpieczenie NNW uczestników na promie i w Szwecji oraz zwiedzanie grupowo wg programu lub indywidualnie Karlskrony i wyspy Aspö. Łączny dystans 50 km.

Warunki udziału: transport roweru i dojazd do portu Stena Line w Gdyni na prom we własnym zakresie, ubranie stosowne do warunków pogodowych, własny rower, odpowiedzialność za rzeczy, wieziemy swój ekwipunek, ubrania, leki oraz niezbędne narzędzia i części zapasowe do roweru, przygotowanie kondycyjnie siebie oraz techniczne roweru do wycieczki, zakup koron szwedzkich we własnym zakresie.  Ubezpieczenie zdrowotne we własnym zakresie. Wskazana jazda w kasku na rowerze.
We własnym zakresie: transport roweru i dojazd z Olsztyna do portu w Gdyni i powrót z Gdyni do Olsztyna, wyżywienie (oprócz jednego śniadania i kolacji na promie)

 

2018-03-25 "Z palmą na rowerze"

 
Klub Turystyki Rowerowej 4R przy PTTK zaprasza członków na wycieczkę rowerową "Z Palmą na rowerze" w dniu 25 marca 2018  r. (niedziela). 
Udział w wycieczce rowerowej jest bezpłatny.
Trasa: Stacja Paliw ORLEN Deptuła - Dystans ok. 42 km (w obie strony).
Udział w wycieczce po zgłoszeniu na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. chęci uczestnictwa. Zapisy do 15 marca 2018 r.
W zgłoszeniu podajemy: Nazwisko i imię, numer telefonu komórkowego do kontaktu oraz członkowie PTTK wpisują nr legitymacji.

Wycieczkę poprowadzą licencjonowany przewodnik PTTK kol. Piotr Stecki i kol. Sławomir Buchowski.

Dojazd do miejsca startu Stacja Paliw ORLEN Deptuła przed m. Kadzidło we własnym zakresie.
Osoby, które chcą skorzystać z transportu powinny skontaktować się z organizatorem. Zabezpieczenie roweru do transportu we własnym zakresie. W przypadku wyczerpania miejsc do transportu osób i roweru, uczestnik może wziąć udział pod warunkiem dojazdu na własną rękę do miejsca zbiórki i powrotu. Wycieczka odbędzie się bez względu na warunki pogodowe.

W programie jest zwiedzanie Muzeum Kurpiowskiego w Wachu (bezpłatnie dla członków Klubu 4R z opłaconą składką członkowską, pozostali 8 zł/os.) oraz obiad "Biesiada Kurpiowska" w cenie 25 zł/os. (wymagana wcześniejsza rezerwacja). Osoby chętne będą mogły dokonać wpłaty podczas zebrania Klubu 4R w dniu 15-03-2018.

Podczas wycieczki obowiązuje regulamin Rajdów Rowerowych Klubu Turystyki Rowerowej 4R.  Osoby w wieku poniżej 18 lat mogą uczestniczyć wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów.  Uczestnicy przyjeżdżają sprawnymi rowerami.  Zabezpieczenie rowerów należy do właściciela roweru. Zabieramy ze sobą: zapasową dętkę i klucze, prowiant i picie oraz ubiór odpowiedni do warunków pogodowych.

Więcej informacji >> http://www.4r.olsztyn.pl/rajdy-i-wycieczki/411-z-palm-na-rowerze-25042018.html

2017-08-06 - Wyprawa do krainy księcia Wewy

Klub Turystyki Rowerowej 4R przy PTTK zaprasza rowerzystów na wycieczkę rowerową zaawansowaną "Wyprawa do krainy księcia Wewy" w dniu 06 sierpnia 2017 r. (niedziela). http://www.4r.olsztyn.pl/rajdy-i-wycieczki/364-7-olsztyn-aktywnie-wyprawa-do-krainy-ksicia-wewy-06082017.html