Home O naszym Oddziale
O nas Drukuj

Oddział Warmińsko-Mazurski PTTK w Olsztynie jest najstarszą organizacją turystyczną w województwie warmińsko-mazurskim. Istnieje od 20 maja 1946 roku. Inicjatorem i założycielem oddziału Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego (zmiana nazwy nastąpiła w 1950 roku) był inż. Aleksander Zubelewicz.

Od chwili powstania aż do czasów współczesnych celem działania członków oddziału jest poznawanie, przybliżanie i popularyzowanie historii naszego regionu i kraju, uroków krajobrazu, zabytków, zachęcanie do wędrowania, by poznać piękno ojczystej ziemi.

Oddział Warmińsko-Mazurski PTTK od początku istnienia organizuje imprezy turystyczne takie jak: rajdy piesze i rowerowe, spływy kajakowe, wycieczki autokarowe itd. Od wielu lat Oddział organizuje cykl imprez pt. „Przewodnik czeka” po Olsztynie. Członkowie Oddziału jako przewodnicy terenowi oprowadzają liczne wycieczki grup zorganizowanych po terenie Olsztyna i województwa warmińsko-mazurskiego. Oddział od wielu lat prowadzi kursy dla mieszkańców Olsztyna pozwalające uzyskać państwowe uprawnienia przewodnika.

Kadra Oddziału była pomysłodawcami projektu imprez "Olsztyn Aktywnie" razem z Urzędem Miasta.
Od roku 2010 nasz Oddział jest realizatorem głównych imprez w projekcie "Olsztyn Aktywnie".

Nasza działalność:

• Organizacja ogólnodostępnych imprez turystycznych (pieszych, rowerowych i wodnych)
  • Znakowanie i odnawianie szlaków turystycznych
  • Biuro usług przewodnickich oraz organizowanie kursów na przewodnika
  • Promowanie turystyki poprzez Internet
  • Imprezy w projekcie "Olsztyn Aktywnie"

Nasze cele:

• Propagowanie ogólnodostępnych wycieczek pieszych, rowerowych, spływów kajakowych oraz rejsów
  • Promowanie uprawiania turystyki aktywnej
  • Poznanie atrakcji przyrodniczych i kulturowych Warmii i Mazur
  • Zachęcanie do rozwijania własnych zainteresowań w dziedzinie uprawiania turystyki oraz krajoznawstwa
  • Promowanie aktywnego i zdrowego stylu życia