Home Wycieczki piesze 312 rajd Zdobywamy Siedmiomilowe Buty - 20 maja 2017
312 rajd Zdobywamy Siedmiomilowe Buty - 20 maja 2017 Drukuj

W maju spotkamy się dwukrotnie z Kołem Rodzinnym Laurencja - po raz pierwszy w sobotę 20 maja.

Zbiórka uczestników na przystanku Cementowa pętla o godzinie 10.30 - dojazd autobusami miejskim linii 121 i 304. Tym razem dowiemy się, co się dzieje z naszymi śmieciami,które trafiają do kosza. Poznamy pracę olszyńskiego Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi. Zakończenie około godziny 13, powrót z pętli Cementowa. Rajd poprowadzi przodowniczka PTTK Zdzisława Łukaszewska.


313 rajd Zdobywamy Siedmiomilowe Buty Olsztyn.Aktywnie 21 maja 2017.

Ponownie spotkamy się z Kołem Rodzinnym Laurencja na kolejnym 313 rajdzie Zdobywamy Siedmiomilowe Buty i czwartym w tegorocznej edycji Olsztyn.Aktywnie. Zbiórka uczestników przy kasach dworca PKP Olsztyn Główny 9.20. Odjazd pociągu do Olsztynka IC realcji Olsztyn – Kraków 9.42 (bilety w cenie 13 zł normalny uczestnicy kupują we własnym zakresie). Trasa Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku.(Bilety do skansenu we własnym zakresie 12 zł normalny, 7 ulgowy, dzieci do lat 7 bezpłatnie). Zakończenie ok godziny 16 w Olsztynku. Powrót pociągiem Polregio (bilety we własnym zakresie). W trakcie wyjazdu poznamy historię najciekawszych budynków zgromadzonych w skansenie,oraz życie i zwyczaje mieszkańców naszego regionu, o których opowie nam przewodniczka PTTK Alicja Opalińska. W trakcie rajdu zapisy na wycieczkę autokarową do Kadzidłowa.

Mariusz Wiżynis-Gawroński

 

Oddział Warmińsko-Mazurski PTTK w Olsztynie, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting
Wykonanie strony internetowej www.webmaster.olsztyn.pl. UWAGA. Strona używa plików cookies (brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację cookies).